Oyuncu Johnny Wactor vurularak öldürüldü

‘General Hospital’ dizisiyle tanınan 37 yaşındaki ABD’li oyuncu Johnny Wactor, Los Angeles’ta bir araca yönelik hırsızlık girişiminde bulunan üç kişi tarafından vurularak öldürüldü.

Annesi Scarlett, aktörün ölümünü ilk olarak TMZ’ye doğruladı. Ardından Los Angeles polis departmanı da Wactor’un Cumartesi günü sabah saat 03.00 civarında bir araçtan katalitik konvertör çalmaya çalıştıkları iddia edilen kişilerin silahlı saldırısına uğradığını açıkladı.

The Guardian’ın haberine göre; olay yerine polis ve ambulans çağırıldı. Hastaneye kaldırılan Wactor, hayatını kaybetti. Polis, şüphelilerin olay yerinden bir araçla kaçtıklarını ve henüz tutuklanmadıklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma ise hâlâ devam ediyor.

“KALBİMİZDE BİR BOŞLUK BIRAKACAK”

Wactor’un menajeri David Shaul, Variety’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Johnny Wactor muhteşem bir insandı. Kendini sadece işine adamış yetenekli bir aktör değil, aynı zamanda onu tanıyan herkes için gerçek bir ahlaki örnekti. Çok çalışmanın, azmin ve asla pes etmeyen bir tutumun temsilcisiydi. Eğer isterseniz kelimenin tam anlamıyla size sırtındaki gömleği verirdi. Birlikte geçirdiğimiz on yılı aşkın sürenin ardından kalbimizde sonsuza dek bir boşluk bırakacak.

“BİRLİKTE ÇALIŞMAK BÜYÜK BİR ZEVKTİ”

‘General Hospital’ dizisi ise yayınladıkları açıklamada, “Tüm ‘General Hospital’ ailesi, Johnny Wactor’un zamansız vefatını duymanın üzüntüsünü yaşıyor. O gerçekten türünün tek örneğiydi ve her gün birlikte çalışmak büyük bir zevkti. Bu zor zamanda düşüncelerimiz ve dualarımız sevdikleriyle birlikte” sözlerine yer verdi.

JOHNNY WACTOR KİMDİR?

Johnny Wactor, 1986 yılında Charleston, Güney Carolina’da doğdu. İlk televizyon rolünü drama dizisi ‘Army Wives’da
üstlendi ve ‘Westworld’, ‘The OA’ ve ‘Criminal Minds’ gibi yapımlarda yer almaya devam etti.

Wactor, 2020’den 2022’ye kadar Brando Corbin karakterini canlandırdığı ‘General Hospital’ın 160’tan fazla bölümünde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir